Jak oszczędzać na wodzie?

Jak oszczędzać na wodzie?

17.12.2020 0 By Adam Zilinsky

Mało osób wie, jakie zalety przynosi podjęcie się takiej inwestycji, jak oczyszczalnia ścieków. Jest to jeden z najbardziej ekologicznych rozwiązań XXI wieku, które możesz użyć dla Twojego nowoczesnego i przyjaznego środowisku domu.Inwestując kilka tysięcy złotych na instalację przydomowej oczyszczalni możesz być pewien, że włożone pieniądze zwrócą się z nawiązką już po około roku eksploatacji. Stoją przed Tobą same korzyści, dzięki którym Twój standard życia znacznie się podniesie a gospodarstwo domowe Twojej rodziny odczuje ogromną różnicę.

Warto zaplanować budowę oczyszczalni ścieków stawiając dom od podstaw, ale nawet budynki stojące kilkanaście lat nie stanowią żadnej przeszkody tej innowacji, jaką jest oczyszczalnia ścieków. Z pewnością Ty i twoja rodzina będziecie zachwyceni tym nowoczesnym rozwiązaniem, szczególnie biorąc pod uwagę oszczędność tego rozwiązania oraz wygodę użytkowania.Odciąży ona Twoje rachunki i pozwoli zainwestować zaoszczędzone pieniądze w rozwiązanie godne zmodernizowanego i nowoczesnego domu.Oprócz oczyszczalni ścieków istnieje możliwość odzyskiwania wody, której używamy do kąpania się. Jeśli mamy małe dzieci, to woda po ich wykąpaniu jest niemal tak samo czysta, jak wtedy gdy dopiero co ją wlewaliśmy. Tę wodą możemy wykorzystać do spłukiwania wody w toalecie.

Aby ten proces zautomatyzować powinniśmy posiadać wannę na górze (bądź np. natrysk) i posiadać tam odpowiedni przełącznik, który ustawia mechanizm na dole w taki sposób, by woda nalewała się bezpośrednio do zbiornika wody.Jeszcze inny sposobem na oszczędzanie wody jest… stosowanie prysznica, a nie wanny. Tradycyjna wanna potrafi zużywać naprawdę dużo wody. Oczywiście niektórzy kąpią się rzadko, ale istnieje spora grupa ludzi, która używa wanny niemal codziennie nawet do kilku razy. Stosując prysznic mogą oni zmniejszyć swoje wydatki na wodę nawet o 80%.Jak widać warto więc zastanowić się nad wykorzystaniem jednego z powyższych sposobów na oszczędzanie wody.Bardzo ciekawy artykuł o oszczędzaniu wody. Interesowałem się kiedyś tematem oczyszczalni przydomowej. Warto tu może wspomnieć, że trzeba mieć odpowiednio dużą działkę żeby ulokować oczyszczalnię. Na małych działkach, np. przy szeregówkach jest to prawdopodobnie niemożliwe (chyba, że teraz są jakieś inne technologie …).