Wskazówki dotyczące czyszczenia piekarników Whirlpool

Wskazówki dotyczące czyszczenia piekarników Whirlpool

16.12.2020 0 By Adam Zilinsky

Inteligentna technologia użyta w piekarnikach firmy Whirlpool sprawia, że pieczenie nawet wykwintnych potraw staje się bardzo proste. Intuicyjny panel sterowania oraz proste, przejrzyste menu zapewniają użytkownikowi niezbędną kontrolę i pomoc. Aby praca z piekarnikami Whirlpool była jeszcze przyjemniejsza i łatwiejsza polecamy przeczytanie kilku poniższych wskazówek dotyczących czyszczenia i konserwacji elementów urządzenia.

Jak czyścić i konserwować powierzchnie ze stali nierdzewnej?

Aby dokładnie wyczyścić wyprodukowane przez firmę Whirlpool piekarniki, należy zastosować się do kilku wskazówek:
-Do czyszczenia powierzchni ze stali nierdzewnej najlepiej używać specjalnych środków czyszczących i nabłyszczających WPRO. Nabyć je możesz na stronie www.whirlpool.pl.
-Dodatkowo można użyć  odpowiedniego detergentu w płynie lub uniwersalnego środka do czyszczenia piekarników.
-Nie należy używać ściernych myjek, środków żrących, mleczek do czyszczenia zewnętrznych elementów kuchenki, szorstkich szmatek, ani twardych ręczników z papieru. Mogą one uszkodzić zarówno tani elektryczny piekarnik, jak i nowoczesny model.

Jak czyścić szklane drzwiczki w moim piekarniku?

Aby wyczyścić szklane drzwiczki w które wyposażony jest piekarnik Whirlpool , należy użyć specjalnych środków do czyszczenia szkła oraz miękkich ściereczek lub gąbek. Środek czyszczący należy nakładać na gąbkę lub ściereczkę, a nie na bezpośrednio czyszczoną powierzchnię. Nie należy wykorzystywać do tego celu środków żrących, szorstkich ściereczek ani papierowych ręczników, ponieważ może to spowodować uszkodzenie szkła. Jeśli chcesz użyć papierowych ręczników, przeczytaj najpierw informacje na opakowaniu, czy nadają się one do tego celu. Część z nich może spowodować uszkodzenia czyszczonej powierzchni.

Whirlpool to wśród producentów urządzeń AGD marka numer 1 na świecie. W Polsce została uhonorowana prestiżowym tytułem Superbrand.