Termoizolacje

Termoizolacje

16.12.2020 Off By Adam Zilinsky

Papa termozgrzewalna to materiał hydroizolacyjny, który w dzisiejszych czasach jest coraz częściej stosowany. Taka papa jest nazywana papą nowej generacji ze względu na swoje o wiele lepsze zastosowanie niż mają papy tradycyjne. Do produkcji takiej papy używane są asfalty przemysłowe, które tworzą warstwę bituminu.

Termoizolacje jak pewnie wiemy jest to nic innego jak zabezpieczenie np. dachu przed ucieczką ciepła zwłaszcza zimą i uchronieniem nas przed upałem domu latem. Jeśli dobrze zaizolujemy dach możemy oszczędzić dużo pieniędzy w sezonie grzewczym, ponieważ to przez dach ucieka nam nawet do około 30 procent ciepła. Więc jeśli zależy nam na oszczędności izolacja dachu powinna być pierwszym krokiem jaki wykonamy.
Folia termotransferowa, której rodzajów jest bardzo sporo nazywana jest potocznie kalką.
Przy budowie domu czy remoncie mieszkania musimy pamiętać, że odpowiednia izolacja nie tylko da nam pewność, że nasze ogrzewanie nie będzie szło na marne. Możemy być pewni także tego, że do naszego domu nie zawita tak niemile widziany gość jakim jest grzyb. Na ścianach nie będzie skraplać się woda co prowadzi właśnie do zawilgoceń. A jak wiemy grzyb nie tylko brzydko pachnie i nieestetycznie wygląda, ale przede wszystkim jest bardzo szkodliwy dla zdrowia.