Schody magazynowe

Schody magazynowe

16.12.2020 0 By Adam Zilinsky

Odpowiednim miejscem do przechowywania różnego rodzaju produktów jest hala magazynowa. Obecnie, dzięki wykorzystaniu lekkich materiałów, możliwe jest wnoszenie obiektów o znacznej wysokości i rozpiętości. Sposób organizacji przestrzeni wewnątrz takiego obiektu uzależniony jest od rodzaju składowanego towaru. Często wymaga wyposażenia w regały, a co za tym idzie, konieczne jest uzyskanie dostępu do wyżej położonych miejsc.

Rozwiązaniem w takiej sytuacji są schody magazynowe. Oferowane przez producentów schody to lekkie metalowe konstrukcje, o różnych kątach nachylenia, składające się z kilku lub nawet kilkunastu stopni prowadzących na platformę, gdzie można swobodnie wykonywać pracę. Zastosowane rozwiązania mają na celu zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom – stopnie schodów są wykonane z ryflowanego aluminium lub stalowej kraty, konstrukcja zaopatrzona jest również w zabezpieczające poręcze. Schody magazynowe mogą zostać zamontowane na stałe, ale dostępne są również takie, które można swobodnie przesuwać, wyposażone w koła i hamulce. Schody są łatwe i szybkie w montażu, ponieważ połączenia poszczególnych elementów zredukowano do minimum.
Schody magazynowe są wygodnym rozwiązaniem, gdy konieczne jest wykonanie pracy wymagającej obsłużenia wyższych kondygnacji wewnątrz hali.
Hale magazynowe, choć oczywiście przeznaczone do przechowywania różnego typu towarów w sposób zapewniający właściwą ochronę, to również miejsce pracy. Ważne jest, aby była ona dobrze i bezpiecznie zorganizowana.