Pufy jako meble wypoczynkowe

Pufy jako meble wypoczynkowe

17.12.2020 0 By Adam Zilinsky

Każdemu jest wygodnie Pufy kojarzą się z byle jakim, kwadratowym schowkiem na różności, który przy okazji służy do siedzenia przy ławie. Jednak czas się zmienia i pufy też się zmieniają. Obecnie pufy nie przypominają już tamtych starych puf. Obecnie nazwą pufy możemy określić tak zwane worki sako. Czym są pufy i worki sako? Są to meble wypoczynkowe, rekreacyjne wykonane najczęściej z kolorowej ekoskóry, wypełnione w 2/3 granulkami styropianowymi. Można rozróżnić wiele modeli puf ze względu na kolory oraz kształty.

Są pufy dla dzieci, młodzieży, dorosłych a nawet dla kobiet w ciąży. Ich magia polega właśnie na wypełnieniu. Miliony granulek styropianowych doskonale podpierają osobę siedzącą dając niesamowitą wygodę i relaks. Zarówno pufy do siedzenia jak i wszelkiego rodzaju worki do siedzenia to nic innego meble wykonane ze skóry ekologicznej (dlatego można się spotkać z takimi określeniami jak eko pufy) wypełnione w pewnym stopniu drobinkami specjalnie w tym celu produkowanego styropianu. Wszystkie pufy posiadają odpowiednio zszyte fragmenty skóry dzięki czemu mają swój unikalny kształt stożka, gruszki czy walca.

Na przykład mogą być pufy dla dzieci wykonane na kształt niewielkich stożków, są też większe fotele z podnóżkami, czy nawet fotele dwuosobowe. Oprócz tego pufy mogą mieć kształt leżaków (do nich też obowiązkowo dokładany jest podnóżek wykonany według tej technologii co worek sako) czy też tak zwanych wysp. Nie ulega wątpliwościom, że pufy mogą być wykorzystywane zarówno do siedzenia jak i leżenia – ogólnie ujmując wypoczynku i relaksu. Jednak pufy do siedzenia typu np. 3XL są wieloczynnościowe – można na nich siedzieć oraz po odpowiednim ułożeniu leżeć. W momencie kiedy granulat styropianowy je wypełniający jest już zużyty – to znaczy ugnieciony, pufy sako są jakby ubyło z nich życia. Nie da się wygodnie na nich siedzieć. Wystarczy wtedy dosypać przez specjalny otwór granulatu styropianowego, który można zakupić w tej samej firmie, w której kupiliśmy pufę.