Pomosty magazynowe

Pomosty magazynowe

16.12.2020 0 By Adam Zilinsky

Przechowywanie dużych ilości surowców i towarów wymaga znacznej przestrzeni magazynowej. Rozwiązania oferowane przez producentów pozwalają obecnie stworzyć lekka i trwałą konstrukcję, dostosowaną do potrzeb klienta. Hale namiotowe, bo o takich propozycjach jest mowa, mogą mieć zastosowanie m.in. jako przestrzenie produkcyjne, przemysłowe i magazynowe.

Hala namiotowa magazynowa pomyślana jako stały obiekt budowana jest z konstrukcji stalowej, najczęściej ma klasyczny kształt z pionowymi ścianami i dwuspadowym dachem. Możliwości materiałów pozwalają na dostosowanie gabarytów hali do wymagań prowadzonej działalności. Konstrukcje mogą mieć kilkadziesiąt metrów rozpiętości i kilkumetrowej wysokości ściany boczne.
Tak olbrzymia przestrzeń pozwala na umieszczenie w niej wysokościowych regałów. Co za tym idzie, konieczne jest wyposażenie hali w niezbędny sprzęt, umożliwiający obsługę wyżej położonych przestrzeni składowych. Funkcje te pełnią schody i pomosty magazynowe. Są to lekkie, metalowe konstrukcje, posiadające kilka lub kilkanaście stopni prowadzących na pomost umożliwiający bezpieczne prowadzenie pracy. Pomosty magazynowe zaopatrzone są w koła, które pozwalają na ich łatwe przemieszczanie.
Sprawdza się one również przy montażu i demontażu samych regałów. Montaż i demontaż regałów magazynowych to praca na wysokościach, wymagająca zapewnienia pracownikom stosownego sprzętu.
Dzięki stosowanym obecnie technologiom i rozwiązaniom konstrukcyjnym możliwe jest prowadzenie pracy w sposób sprawny i bezpieczny.