Kamera termowizyjna

Kamera termowizyjna

16.12.2020 Off By Adam Zilinsky

Konieczność robienia audytu energetycznego jest wciąż dla wielu osób nowością. Najtrudniejsze jest dla nich ustalenie, jak ciepły jest budynek i w których miejscach traci ciepło. Można to zrobić w prosty sposób, wykonując pomiary termowizyjne. Najlepiej powierzyć to specjalistom, którzy mają doświadczenie w takich ocenach.

Jednym z podstawowych narzędzi do pomiarów jest kamera termowizyjna. Dzięki niej można stwierdzić, w których miejscach z budynku „ucieka” ciepło. Zwykle są to łączenia płyt, okna czy drzwi, ale nieraz się zdarza, że problem pojawia się, ponieważ niezbyt starannie wykonano ocieplenie budynku.
Co zrobić, jeśli budynek nie spełnia norm energetycznych? Wtedy konieczna jest termomodernizacja. Prawidłowo wykonane termomodernizacje pozwolą na lepsze wykorzystanie ciepła i energii wewnątrz budynku, a to wpłynie znacząco na obniżenie zużycia energii.
Jak najlepiej zrobić termomodernizację? Metod jest sporo, ale najczęściej jest to położenie warstwy płyt styropianowych i pokrycie jej specjalnymi tynkami. Styropian zwykle kładzie się na zewnątrz budynku, a grubość warstwy należy wyliczyć. Dobrym rozwiązaniem są też różnego rodzaju wełny mineralne, które są ognioodporne. Warto też zwrócić uwagę na ocieplenie dachu.