Farba termoizolacyjna

Farba termoizolacyjna

16.12.2020 Off By Adam Zilinsky

Mogłoby wydawać się, że do osiągnięcia odpowiedniej temperatury w domu wystarczą dobrze izolowane ściany. Jednak nie jest to prawda, o czym może przekonać się każdy, kto zaniedbał tak ważną kwestię, jaką jest termoizolacja dachów.
Zła izolacja dachu powoduje uciekanie ogromnych ilości ciepła, co zimą może poskutkować nieznośnym chłodem w domu i przez to bardzo wysokimi rachunkami za ogrzewanie. Jednak żeby nie przepłacać i żyć dużo bardziej ekologicznie, wystarczy dobra izolacja dachu.
Najlepiej zatrzymuje ciepło dachówka ceramiczna albo betonowa, dzięki czemu jest lepszym wyborem niż chociażby blachodachówka czy inne pokrycie z metalu. Dobre wybrane pokrycie nie tylko zapobiega utracie ciepła zimą, ale też zapobiega przegrzewaniu domu latem.

Natomiast na podbitkę dachu idealny jest termojesion, odpowiednio przygotowane drewno jesionowe. Ma dużo lepsze właściwości termoizolacyjne niż zwykłe drewno, jest twardszy i bardziej wytrzymały. Na dodatek jest bardzo długowieczny, nie wymaga impregnowania ani innych zabiegów.
Dobrym wyborem będzie też farba termoizolacyjna do pokrycia sufitów wewnątrz domu. Może ona znacznie ograniczyć przenikanie ciepła przez sufity, a co za tym idzie, też przez dach.