Demontaż regałów magazynowych

Demontaż regałów magazynowych

16.12.2020 0 By Adam Zilinsky

Przygotowując miejsce do przechowania towarów i maszyn powinniśmy wziąć pod uwagę koszt materiałów do budowy oraz koszt wykonania konstrukcji. Firmy produkcyjne od lat stają przed problemem braku miejsca na rzeczy. Hala produkcyjna powinna być więc przestronna i odpowiednio zbudowana, by chronić znajdujące się w niej przedmioty.

Koszt budowy dzielą się na koszty przygotowania (na przykład wystawienie pozwolenia na budowę), koszt budowy oraz wykończenia obiektu oraz tak zwane koszty eksploatacyjne, ponoszone przy korzystaniu z magazynu.
Przy koszcie budowy należy oczywiście uwzględnić również wyposażenie hali takie jak pomosty magazynowe.
Można tu zdecydować się na budowę tymczasową lub stałą. Stała konstrukcja wymaga oczywiście większych nakładów. Tymczasowa jest lekka, bez fundamentów i pozwoleń na budowę. Może być to hala namiotowa magazynowa. Ma to jednak swoje minusy. Konieczna będzie rozbiórka konstrukcji po jej wykorzystaniu. Są to koszty wliczone w działania takie jak demontaż regałów magazynowych oraz uprzątnięcie terenu po magazynie.
Warto przemyśleć i przedyskutować wszystkie opcje. Hala stalowa z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę, jeżeli mamy na wyposażeniu drogi i cenny towar. Czy jednak jest nam potrzebna, jeżeli w magazynie będziemy przechowywać coś od czasu do czasu?
Czas budowy również jest tu bardzo ważny. Czy możemy poczekać na wydanie pozwoleń i budowę? Jeżeli sprawa jest pilna zawsze możemy zdecydować się na halę namiotową, a potem przeorganizować nasz projekt.