Charakterystyka wagi hakowej

Charakterystyka wagi hakowej

16.12.2020 0 By Adam Zilinsky

Złapałem wielką rybę. Nawet jeśli to powiemy i następnie przedstawimy rozpiętością ramion długość i tak nikt nie da nam wiary. Lecz co innego, gdy ją zważymy i zakomunikujemy, że złapaliśmy 5 kg rybę, lub jeszcze lepiej, gdy zważymy ją przy znajomych. Dopiero wtedy możemy liczyć, że zostaniemy legendą wśród wędkarzy. Lecz jakim sposobem zmierzyć ciężar obślizgłej ryby, która non stop wije się w naszych dłoniach i wszelkimi siłami walczy o powrót do jeziora? Zabić? Odrobinę szkoda, i w dodatku szybko będzie nieświeża.

Charakterystyka

Najlepsze w tej sytuacji będą wagi hakowe. Takiego pokroju wagi znajdują zastosowanie np. w hutnictwie, magazynach i halach produkcji. Ich wielofunkcyjność powoduje, że jest wiele typów tego sprzętu. Pewne użyjemy do czynności powszednich, jak np. wspomniane ważenie ryby, osobne służą do pomiaru ciężaru masowych, sięgających 15 ton przedmiotów. Dzisiejsze typy mają wiele pobocznych opcji jak i przydatnych aplikacji, na przykład mają w wyświetlacze LCD, które ułatwiają pracę, nawet z dużej odległości oraz w zaciemnionym pomieszczeniu, tym bardziej, że do wag dodawany jest już prawie w standardzie, pilot zdalnej obsługi.Temu urządzeniu niezbyt blisko do z całą pewnością ślicznej, lecz kruchej wagi jaką mamy w łazience. Mocarny hak, który charakteryzuje wagi hakowe to najistotniejsza (obok mechanizmu ważącego) część urządzenia. Po to, żeby bez problemu podołał każdemu ciężarowi, zrobiono go z silnych materii. W rezultacie, w trakcie pomiaru, nie trzeba stać pod hakiem i bać się o wytrzymałość produktu. Wytwórcy zapewniają, iż liczy się po pierwsze bezpieczeństwo – dzięki mocnej konstrukcji nie ma już zagrożenia, iż ważony towar urwie się z haka, czyniąc często ogromne zniszczenia. Sporo oferują, zaś niewiele wymagają. Tak można określić wagi hakowe. Czemu? Gdyż ich użytkowanie kosztuje niewiele. Już sześć najzwyklejszych baterii AAA, dostępnych w każdym kiosku wystarczy, żeby urządzenie działało efektywnie nawet w przeciągu 70 h. Jednak jeśli działamy wykorzystując większe sprzęty, z udźwigiem liczącym więcej niż parę ton, warto jest użyć wydajny akumulator, na którym waga przepracuje nawet 150 godzin.

Podsumowanie

Jak widać niewielki haczyk, a aż tyle umożliwia. Współcześnie wagi hakowe sprawdzają się w wielu dziedzinach życia. To one umożliwiają handel sypkimi materiałami oraz pomiar ciężaru dopiero co złowionych ryb. To także dzięki nim udaje się bez kłopotu odmierzyć składniki na ukochane ciasto, a nawet zważyć bagaż przed kontrolą bagażową na lotnisku. Za to nieco lepsze typy sprawdzają się w pracach na budowie jak i spedycji.