Bramy podwieszane przesuwne

Bramy podwieszane przesuwne

16.12.2020 0 By Adam Zilinsky

Brama podwieszana przesuwna to produkt przeznaczony głównie do budynków przemysłowych, prywatnych i gospodarczych. Takiego rodzaju brama najczęściej zbudowana jest z dwóch skrzydeł i szyny jezdnej. Standardowe podwieszane bramy przesuwne zaopatrzone są w zamek z wkładką i trzema kluczami, uchwyty potrzebna do montażu bramy, kołki do ściany murowanej. Co istotne, bramy takie są obsługiwane ręcznie i nie ma możliwości zainstalowania automatyki.

Biorąc pod uwagę to, że podwieszane bramy przesuwne najczęściej montowane są w miejscach „środowiskowo surowych”, jest możliwość posiadania zabezpieczeń antykorozyjnych takiej bramy. Skrzydło wykonane jest z kształtowników stalowych ocynkowanych, wypełnienie bramy jest z blachy stalowej o profilu trapezu, powlekane farbą poliestrową.
Dostępny układ wypełnienia bramy jest pionowy i poziomy. Montowanie bramy podwieszanej jest nieco skomplikowane: skrzydło zawiesza się na szynie jezdnej a ta zamocowana do nadproża. Podwieszane bramy stabilizowane i utrzymywane są przez rolki, które zakładane są do posadzki bądź dolnej części ściany sąsiadującej z otworem montażowym bramy. Główne elementy przemysłowej podwieszanej bramy przesuwnej to: osłona szyny jezdnej, rolki łożyskowe, kratka wentylacyjna, połączenia skręcane.

Osłona szyny stanowi ochronę przed opadami atmosferycznymi, dodatkowo spełnia funkcję estetyczną bramy; dzięki rolkom łożyskowym praca bramy jest cicha i długotrwała, wbudowana klatka wentylacyjna w dolnej części bramy zapewnia dostęp i przepływ powietrza do pomieszczenia; elementy połączone techniką skręcaną, regulują pracę bramy i gwarantują wytrzymałość. Dostępne są różne wzory i rodzaje, można wybierać: bramy z symetrycznym podziałem skrzydeł, jednoskrzydłowe bramy podwieszane, bramy jednoskrzydłowe z drzwiami przejściowymi, bramy dwuskrzydłowe z okienkami w układzie pionowym.
Wypełnienie bramy podwieszanej jest podobne, jak w przypadku bram garażowych. Najczęściej bramy wjazdowe z przeznaczeniem przemysłowym wykonane są z blachy, z wypełnieniem poziomym lub pionowym w kształcie trapezu T-10. Podwieszane bramy są wygodne w obsłudze a także znacznie ułatwiają pracę – dostawcy nie muszą się martwić, że wózki z paletami ugrzęzną w wejściu.