Badanie termowizyjne Warszawa

Badanie termowizyjne Warszawa

16.12.2020 Off By Adam Zilinsky

Badanie termowizyjne ma na celu sprawdzenie izolacyjności cieplnej wznoszonego domu. Wykonuje się je za pomocą kamery termowizyjnej, dzięki której powstają zdjęcia nazywane termogramami. Za pomocą termogramu, czyli zdjęcia, które powstaje po wykonaniu badania kamerą termowizyjną, można sprawdzić: izolacyjność termiczną fundamentów domu, poprawność wykonania izolacji poddasza, ciągłość i izolacyjność termiczną wieńców, poprawność montażu oraz izolacyjność termiczną okien, drzwi, bram garażowych, itp., grubość ocieplenia oraz różnice w powyższym zakresie w poszczególnych jego miejscach, szczelność, ciągłość i poprawność zastosowania materiału izolacyjnego.

Badania termowizyjne najlepiej jest wykonywać w zimie, przy temperaturze minus pięć stopni Celsjusza, a w pomieszczeniu jest około plus dwadzieścia stopni Celsjusza. Dobrze, aby takie badania mogły odbywać się jak najbliżej miasta, w którym budynek mieszkalny będzie wybudowany. Jeśli mieszkamy w Warszawie, szukamy w internecie firmy zajmującej się takimi badaniami.
Hasłem wpisanym w przeglądarkę będzie ”badanie termowizyjne Warszawa”, lub ”termowizja Warszawa”. Następnym krokiem będzie szukanie telefonów kontaktowych do takiej firmy i ustalenie terminu potrzebnego nam badania termowizyjnego. W budowie domu ważne jest wykonywanie wszystkich potrzebnych kontroli, ponieważ ma to na celu zapewnienie naszego komfortu i bezpieczeństwa w budynku mieszkalnym. Niejednokrotnie zdarza się tak, że ludzie o czymś zapominają, a po jakimś czasie, niestety z tego powodu zdarzają się usterki. Właśnie dlatego, planując budowę domu, trzeba pamiętać o wszystkich niezbędnych aspektach dotyczących jego budowy.