Badanie termowizyjne budynku

Badanie termowizyjne budynku polega na robieniu zdjęć budynku zwanych termogramami w celu sprawdzenia izolacyjności cieplnej. Badania termowizyjne budynków pozwalają wykryć wady izolacji termicznej budynku oraz nieszczelności, które doprowadzić mogą do wszelkich niepożądanych strat ciepła.
Badania takie przeprowadzać można w dowolnym momencie – przed oddaniem budynku do użytkowania lub w trakcie. Często wykonuje się je również przed oraz po planowanym ocieplaniu budynku. Ważne jednak są pewne warunki atmosferyczne. Jednym z nich jest temperatura – różnica temperatur na zewnątrz i w pomieszczeniu musi wynosić minimum 15 stopni Celsjusza. Powinno również być bezwietrznie oraz pochmurno, ale nie deszczowo, aby badanie było wykonane poprawnie.
Po przeprowadzeniu badania termowizyjnego i wykryciu pewnych błędów w izolacji budynku należałoby pomyśleć o wymianie bądź ulepszeniu pewnych elementów. Pomocne mogłyby okazać się np. otuliny termoizolacyjne, które skutecznie usunęłyby problem niedokładnej izolacji budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *