Badania termowizyjne – co to take?

Badania termowizyjne – co to take?

16.12.2020 Off By Adam Zilinsky

Termografia to pojęcie fizyczne i oznacza proces, który pozwala na obrazowanie w paśmie średniej podczerwieni i rejestrowanie promieniowania cieplnego emitowane w zwykłych, codziennych warunkach. Jest to doskonały sposób na wykrycie źródła ciepła bez konieczności oświetlania przestrzeni oraz metoda na dokładny pomiar temperatury obiektów położonych w pobliżu.

Termografia znajduje zastosowanie w wielu różnych sferach życia, przede wszystkim w pracach naukowych, aczkolwiek wykorzystywana jest również m.in. przez policjantów do działań kryminalnych, mechaników do diagnostyki urządzeń mechanicznych, a także przez budowlańców w celu termoizolacji, gdzie istotną rolę odgrywają badania termowizyjne.
Wykorzystywane są one w celu sprawdzenia jakości izolacji budynków, więc ich przeprowadzenie jest w pewnym sensie środkiem zapobiegawczym, który ma na celu wykryć ewentualną usterkę. Termowizja jest ważnym aspektem w budownictwie, wykonuje się ją specjalnie do tego wyprodukowaną kamerą, dlatego warto o niej pamiętać i od czasu do czasu wykonywać kontrolne badania również i w swoim domu. Jakość izolacji wpływa znaczącą na komfort życia każdego z mieszkańców danego domu i warto zadbać, aby była ona w pełni sprawna i spełniała swoje zadania.