Badania termowizyjne budynków

Badania termowizyjne budynków

16.12.2020 Off By Adam Zilinsky

Badanie termowizyjne budynku, otuliny termoizolacyjne to propozycje, które będą w stanie zainteresować określoną grupę klientów. Badania termowizyjne budynków przeprowadza się w różnych obiektach, mianowicie takich, które już oddano do użytku, jak i w tych, które są już zamieszkane, ale planuje się w nich przeprowadzić termoizolację.
Badania termowizyjne budynków przeprowadza się po to, aby sprawdzić izolacyjność cieplną danego obiektu. Wykonuje się je za pomocą kamery termowizyjnej, dzięki której powstają specjalne zdjęcia określane jako termogramy.

To nowoczesna metoda pozwalająca dokładnie określić stan izolacji termicznej budynku i tym samym ustalić ewentualne braki w izolacji danego obiektu, żeby można było w odpowiednim miejscu zastosować otuliny termoizolacyjne.
Badania termowizyjne budynków pozwalają określić m. in. izolacyjność termiczną fundamentów domu, grubość ocieplenia, izolacyjność termiczną okien, drzwi, szczelność zastosowanych materiałów izolacyjnych. Badanie termowizyjne budynku ponadto pozwalają sprawdzić szczelność czy ocieplenie kominów i uchwycić usterki w ogrzewaniu podłogowym. Tak więc, badania termowizyjne budynku to bardzo przydatna rzecz.